SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jaką folię grzewczą wybrać? Porównanie serii AC-T i AC-P

2023-03-11
Jaką folię grzewczą wybrać? Porównanie serii AC-T i AC-P

W naszej ofercie występują dwie serie folii grzewczej AC-T oraz AC-P. Główną różnicą między tymi foliami jest jej grubość. Folia AC-T ma grubość 0,338 mm, a folia AC-P ma grubość 0,400 mm.

Głównym komponentem obu folii jest pasta węglowa, która reguluje moc folii grzewczej. Folia AC-P posiada dodatkową warstwę folii PET dzięki czemu folia jest bardziej wytrzymała. Zalecamy montowanie folii grzewczej AC-P na podłogach w miejscach, które są narażone na intensywne użytkowanie. Folia z serii AC-P ze względu na użycie w procesie produkcji dodatkowych warstw folii PET jest grubsza i przez to bardziej wytrzymała, odporna na obciążenia mechaniczne.  Większa grubości folii AC-P nie eliminuje możliwości montowania w systemie ściennym i sufitowym.

Jednak w przypadku montażu folii grzewczej w systemie sufitowym lub ściennym zalecamy użycie folii z serii AC-T. Folię AC-T można również montować na podłogach, na których obciążenie mechaniczne jest ograniczone.

Bez względu, która folia zostanie wybrana, obie serie posiadają 10-letnią gwarancję. Żywotność takich folii jest znacznie dłuższa nawet powyżej 30 lat. Oprócz prostej i szybkiej instalacji folię charakteryzuje niewielki koszt zakupu, a także brak konieczności serwisowania. Folie działają bezawaryjnie przez długie lata.

 

Budowa folii AC-T grubość 0,338 mm
Budowa folii AC-P grubość 0,400 mm

Polecane

pixel