Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Układanie maty grzewczej na podłodze

Zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem montażu rozpocznij rozkładanie maty grzewczej na podłodze. Mata grzewcza posiada samoprzylepną siatkę, która pomaga w rozłożeniu i przyklejeniu maty do podłogi.  W miejscu zainstalowania rurki ochronnej z czujnikiem temperatury poprowadź przewody grzewcze tak aby czujnik znalazł się pomiędzy nimi w połowie szerokości maty grzewczej.  W przypadku potrzeby zawinięcia maty stosuje się sześć sposobów wskazanych i opisanych poniżej:

Sposoby zawijania maty grzewczej
  1. Przecinamy siatkę w wybranym miejscu i zawijamy równolegle o 180°.
  2. Przecinamy siatkę w wybranym miejscu i obracamy resztę maty względem własnej osi o 180°.
  3. Przecinamy siatkę w dwóch wybranych miejscach, rozkładamy kabel grzejny, a resztę maty układamy według zapotrzebowania.
  4. Przecinamy siatkę w wybranym miejscu i zawijamy do kąta prostego obracając resztę maty o 90°.
  5. Przecinamy siatkę w wybranym miejscu, przekładamy resztę maty o 180° względem własnej osi, a następnie o 90°.
  6. Przecinamy siatkę w dwóch wybranych miejscach, rozciągamy kabel grzejny do odpowiedniej długości i układamy resztę maty.

Podczas wykonywania cięć siatki należy być ostrożnym i dbać o to, aby nie uszkodzić przewodu grzejnego. Uszkodzona mata nie nadaje się do montażu. Należy ją zutylizować. Po rozłożeniu maty grzewczej zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem poprowadź przewód zasilający do peszla ochronnego, a następnie do puszki elektrycznej. Po doprowadzeniu przewodów zasilających maty grzewczej do puszki elektrycznej wykonaj pomiar rezystancji maty. Wynik pomiaru porównaj z tym, który znajduje się na tablicy znamionowej danej maty grzewczej i powinien mieścić się w zakresie +10%, -5%. Jeżeli wynik jest prawidłowy zapisz go w Karcie Gwarancyjnej i przejdź do kolejnych prac instalacyjnych.

pixel