Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najczęściej zadawane pytania - Folia grzewcza

FAQ Folie grzewcze
Dlaczego warto wybrać folię grzewczą na podczerwień Acurel do ogrzewania mieszkania?

Folia grzewcza na podczerwień to jeden z najnowocześniejszych systemów grzewczych. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem za granicą. Z kolei w Polsce zyskuje coraz większe grono zwolenników i zadowolonych użytkowników. Folia grzewcza na podczerwień marki Acurel to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie które, idealnie sprawdzi się jako ogrzewanie powierzchniowe w systemach podłogowych, ściennych czy też sufitowych. Folie grzewcze Acurel dzięki wysokiej jakości wykonania gwarantuje bezpieczną i bezawaryjną pracę na długie lata. Zaletą naszych folii jest brak konieczności corocznego serwisowania jak i bezobsługowa eksploatacja systemu grzewczego, a to przekłada się na realne oszczędności w domowym budżecie. Folie grzewcze marki Acurel idealnie sprawdzą się jako ogrzewanie powierzchniowe w domkach modułowych, rekreacyjnych, letniskowych, mieszkaniu, domu, biurze, szkole, pomieszczeniach socjalnych, hotelach, rolnictwie oraz wszędzie tam gdzie nie ma miejskiego ogrzewania czy też sieci gazowej.

Jak działa folia grzewcza na podczerwień?

Folia grzewcza na podczerwień zawiera cienkie elementy grzewcze, które emitują promieniowanie podczerwone. To promieniowanie jest absorbowane przez powierzchnie, na które jest skierowane, co powoduje ich ogrzanie. Jest często stosowana do podłogowego ogrzewania, umieszczając ją pod materiałami podłogowymi, co zapewnia komfortowe ciepło w pomieszczeniach.

Jakie jest napięcie folii grzewczej?

Folia grzewcza Acurel jest dostępna w napięciu 230V.

Jaka jest moc folii grzewczych Acurel?

Folie grzewcze Acurel występują w trzech mocach znamionowych: 80W/m2, 140W/m2, 220W/m2.

Jaka jest dostępna szerokość folii grzewczych?

Folie grzewcze Acurel występują w szerokościach 50cm i 100cm.

Czy możliwy jest montaż folii grzewczej pod meblami?

Folię grzewczą można instalować pod meblami pod warunkiem, że posiadają one nóżki - minimum 3 cm. Gwarantuje to prawidłową cyrkulację powietrza i swobodny przepływ ciepła. Folii nie można instalować pod meblami, które przylegają do posadzki np. meble kuchenne, zabudowy stałe oraz umieszczać na ogrzewanej powierzchnii grubych dywanów, puf, które powodowałyby nadmierne nagrzewanie tych przedmiotów.

Czy folię grzewczą na podczerwień można instalować w systemie pod panele?

Tak to możliwe. Montaż folii grzewczej pod panelami podłogowymi zapewnia ukryte źródło ciepła, co pozwala na swobodne projektowanie wnętrza bez konieczności uwzględniania tradycyjnych grzejników. Ponadto, umożliwia równomierne ogrzewanie całej powierzchni podłogi, co przyczynia się do zwiększenia komfortu cieplnego w pomieszczeniu. Dzięki temu rozwiązaniu można również oszczędzać miejsce i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Schemat układania folii grzewczej pod panele podłogowe można znależć TUTAJ

Czy folię grzewczą na podczerwień można instalować w systemie ściennym?

Tak to możliwe. Montaż folii grzewczej w systemie ściennym zapewnia niewidoczne i estetyczne źródło ciepła, eliminując konieczność umieszczania tradycyjnych grzejników na podłodze lub ścianie. Ponadto, umożliwia równomierne i komfortowe ogrzewanie pomieszczenia, co zwiększa wygodę użytkowników. Dodatkowo, folia grzewcza w systemie ściennym może być efektywnym rozwiązaniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie dostęp do podłogi jest ograniczony.

Schemat układania folii grzewczej w systemie ściennym można znależć TUTAJ

Czy folię grzewczą na podczerwień można instalować w systemie sufitowym?

Tak to możliwe. Montaż folii grzewczej w systemie sufitowym pozwala na dyskretną i niewidoczną instalację, co zachowuje estetykę pomieszczenia, nie wymagając tradycyjnych grzejników lub kaloryferów. Ponadto, umożliwia równomierne rozprowadzanie ciepła z góry ku dołowi, co może być korzystne dla komfortu cieplnego użytkowników. Dodatkowo, montaż folii grzewczej na suficie może być atrakcywnym rozwiązaniem w pomieszczeniach o nietypowym układzie lub niewielkiej dostępności ścian lub podłogi.

Schemat układania folii grzewczej w systemie sufitowym można znależć TUTAJ

Ciepłe lustro - otwórz się na nowe możliwości !

Folia grzewcza pod lustro to idealny sposób na zapobieganie zaparowaniu lustra podczas kąpieli. Jest to też idealny sposób na utrzymanie lustra w czystości dłużej. Jeśli zastosowaliśmy folię grzewczą pod lustrem jako tzw. antypara, możemy podłączyć ją do włącznika oświetlenia w łazience, wtedy grzanie lustra załączamy wraz z zapaleniem oświetlenia w łazience. Wychodząc z łazienki, wyłączamy oświetlenie i jednocześnie ogrzewanie lustra. To takie proste. Jeżeli zastosujemy folię pod lustrem jako główne źródło ciepła, konieczne jest użycie termostatu ze wbudowanym czujnikiem temperatury.

Schemat układania folii grzewczej pod lustro można znależć TUTAJ

Czy folię grzewczą można instalować pod płytkami?

Folii grzewczej nie wolno instalować pod płytki. Pod tego typu powierzchnię wykończeniową instalujemy maty grzewcze marki Acurel, model AC-MAT.

Czy folię grzewczą można podłączyć bezpośrednio do gniazdka?

Folii grzewczej nie można podłączać do sieci za pomocą zwykłego połączenia wtyczkowego. W każdym systemie grzewczym folia grzewcza powinna być podłączona do regulatora temperatury oraz powinna mieć osobny obwód elektryczny, który jest chroniony przez wyłącznik nadprądowy typu B. Dodatkowo, folię grzewczą należy podłączyć do urządzenia różnicowoprądowego (RCD) o prądzie zadziałania nie większym niż 30mA. Osoba z odpowiednimi kwalifikacjami powinna dobrać właściwe zabezpieczenia.

Czy jeden sterownik temperatury może obsłużyć dowolną ilość folii grzewczej?

Każdy sterownik posiada maksymalne obciążenie do poziomu którego zapewnia prawidłową pracę systemu grzewczego. Jeżeli łączna moc systemu grzewczego przekroczy maksymalne obciążenie sterownika może dojsc do przeciażenia systemu grzewczego, skutkującego niewydolnością systemu grzewczego oraz trwałego uszkodzenia systemu. Jeśli moc folii grzewczych przekroczy 80% maksymalnej wartości obciązenia danego sterownika temperatury, należy zastosować stycznik napięciowy lub drugi sterownik temperatury. Osoba z odpowiednimi kwalifikacjami powinna dobrać odpowiedni stycznik.

Czy do podłączenie folii grzewczej jest potrzebny specjalista?

Podłączenie elektryczne folii grzewczej musi być wykonane przez wykwalifikowanego elektryka z uprawnieniami SEP, który dokona także istotnych pomiarów elektrycznych folii grzewczej oraz całej instalacji, eliminując wszelkie potencjalne usterki i zapewniając bezpieczną eksploatację systemu grzewczego.

Jak sprawdzić czy zakupiona folia działa prawidłowo?

Po zakupie konieczne jest zmierzenie rezystancji folii grzewczej za pomocą omomierza. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w instrukcji montażu.

Na jaki okres udzielana jest gwarancja na folie grzewcze Acurel?

Producent udziela 10-letniej gwarancji na folie grzewcze. Warunkiem skorzystania z gwarancji jest wykonanie podłączenia elektrycznego przez wykwalifikowanego specjalistę z aktualnymi uprawnieniami SEP, który dokona wpisu w karcie gwarancyjnej.

Czy można łączyć ze sobą różne szerokości folii grzewczej?

Tak. Można dowolnie łączyć różne szerokości folii o tej samej mocy np. folię o szerokości 50cm i 100cm o mocy znamionowej 80W/m2.

Czy można łączyć różne moce folii grzewczej?

Niedopuszczalne jest łączenie folii o różnych mocach, grozi to uszkodzeniem systemu grzewczego.

Czy można przecinać folię grzewczą?

Folie grzewcze Acurel z serii AC-T oraz AC-P można docinać w dowolnym miejscu (prostopadle do krawędzi folii).To nowoczesne rozwiązanie pozwala na precyzyjne ułożenie folii w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Miejsce cięcia folii grzewczej należy starannie zabezpieczyć taśmą samowulkanizującą w miejscu wykonania połaczenia elektrycznego za pomocą konektorów instalacyjnych oraz taśmą elektroizolacyjną na pozostałym odcinku cięcia.

Czy folię grzewczą można ciąć po długości?

Przecinanie folii grzewczej po długości grozi trwałym uszkodzeniem folii grzewczej.

Jak dobrać odpowiedni zestaw folii grzewczej?

Dobierz powierzchnie folii grzewczej dopasowaną do wszystkich pomieszczeń, które zamierzasz ogrzewać (pełna powierzchnia pomieszczenia minus powierzchnia na której znajdują się przedmioty styczne z podłogą tj. stałe zabudowy, komody, meblościanki itp.)

Moc folii określa jak szybko pomieszczenie osiągnie ustaloną temperaturę. Ważne by przy doborze mocy grzewczej uwzględnić poziom ocieplenia pomieszczenia / budynku, im lepsza termoizolacja pomieszczenia, tym mniejszą moc folii będziemy potrzebowali.

Wybierz typ termostatu dopasowany do Twoich potrzeb jak i do designu pomieszczenia.

Czy do zakupionej folii grzewczej otrzymam instrukcję montażu?

Do każdej zakupionej folii grzewczej otrzymują Państwo szczegółową instrukcję montażu oraz kartę gwarancyjną. Instrukcja pozwoli Państwu profesjonalnie i bezproblemowo wykonać instalację.

Jak przygotować podłoże pod folie grzewcze?

Na warstwę betonu należy zastosować folię paraizolacyjną, matę izolacyjną na których zostanie położona folia grzewcza. Podłoże pod folię grzewczą powinno być równe oraz suche.

Jakie akcesoria montażowe otrzymam po zakupie zestawu?

W skład zestawu akcesoriów montażowych wchodzą: przewody zasilające, zestaw przyłączeniowy (konektory i taśma samowulkanizująca), taśma samoprzylepna, taśma elektroizolacyjna, peszel ochronny, zaślepka peszla, puszka instalacyjna pod regulator temperatury, łuk prowadzący, nożyk segmentowy.

Ilośc akcesoriów montażowych uzależniona jest od wielkości zakupionego zestawu.

Gdzie dokupię inne materiały niezbędne do instalacji, których nie ma w gotowych zestawach?

Materiały dodatkowe tj. folie paroizolacyjne, podkłady izolacyjne, siatki stalowe, kleszcze zaciskowe, zestawy przyłaczeniowe i wiele innych kupisz bez wychodzenia z domu na ACUREL.EU

pixel