Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Schematy montażu folii grzewczej Acurel

Schemat montażu folii pod panele

Schemat montażu folii grzewczej Acurel w systemie pod panele

Montaż folii grzewczej pod panami podłogowymi to najczęstsza metoda elektrycznego ogrzewania podłogowego . Folia grzewcza układana jest bezpośrednio pod panelami podłogowymi na macie izolacyjnej. Ciepło z folii grzewczej emitowane jest na dużej płaszczyźnie wprost do pomieszczenia. System grzewczy możemy zamontować i zdemontować w każdym momencie. Sterowanie temperaturą odbywa się za pośrednictwem termostatu. Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą pod panelami może być stosowane jako ogrzewanie główne lub ogrzewanie pomocnicze.

Schemat montażu folii grzewczej Acurel w systemie ściennym

Folia grzewcza można również zamontować pod płytami z gips kartonu. System grzewczy umożliwia tworzenie dowolnych grzejników ściennych dopasowanych do pomieszczenia lub dużych płaszczyzn grzewczych. Sterowanie temperaturą odbywa się za pośrednictwem termostatu.

/Schemat-montazu-folii-grzewczej-Acurel-w-systemie-sufitowym-ccms-pol-82.html

Schemat montażu folii grzewczej Acurel w systemie sufitowym

Ogrzewanie folią grzewczą sufitową stanowi również efektywny przykład ogrzewania płaszczyznowego, gdzie moc cieplną uzyskujemy poprzez położenie folii na dużej powierzchni grzewczej. Promieniowanie cieplne w postaci fali podczerwieni emitowane z sufitu równomiernie nagrzewa ściany, przedmioty i osoby przebywające w ogrzewanym pomieszczeniu, te z kolei oddają ciepło do pomieszczenia. Takie wykorzystanie folii grzewczych ogranicza niemalże do minimum konwekcyjne ruchy powietrza, co szczególnie jest ważne dla osób z alergią.

Schemat montażu folii grzewczej Acurel pod lustro

Schemat montażu folii grzewczej Acurel pod lustro

Folia grzewcza pod lustro to idealny sposób na zapobieganie parowaniu lustra podczas kąpieli. Jest to też idealny sposób na utrzymanie ogrzewanego lustra dłużej w czystości. Takie wykorzystanie folii grzewczych może pełnić rolę ogrzewania głównego lub tylko dodatkowego źródła ciepła w dowolnym pomieszczeniu. Folię grzewczą można podłączyć bezpośrednio pod włącznik oświetlenia w łazience, wtedy grzanie lustra załączamy wraz z zapaleniem oświetlenia w łazience. Wychodząc z łazienki, wyłączamy oświetlenie i jednocześnie ogrzewanie lustra.

pixel